Imunita

Medzi najčastejšie používané výživové doplnky na posilnenie imunity patria:

  • Vitamín D vo forme vitamínu D3
  • Vitamín C
  • Zinok
  • Selén
  • Echinacea purpurea (echinacea purpurová)
  • Camu Camu
  • Medicinálne huby ako je Reshi
  • Rôzne bylinné extrakty

Ďalšou dôležitou súčasťou našej obranyschopnosti je črevná mikrofóra. Ak dôjde k jej narušeniu prejaví sa to na našom zdraví a to zníženou imunitou. Musíme spomenúť aj dôležité Omega 3 mastné kyseliny, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri zápalových a imunologických reakciách.

Oslabená imunita spôsobí, že sa telo horšie bráni napríklad vírusom, ako napríklad nádcha, chrípka či covid, bakteriálnym infekciám, ako je angína, ale aj ďalším ochoreniam, rôznym zápalom a bolestiam.

Vitamíny na imunitu, respektíve výživové doplnky pre posilnenie imunity existujú od nepamäti. Dnes je možné vybrať si z niekoľkých možností, ako zlepšiť svoj imunitný systém. Môžete si vybrať buď cestu moderného prístupu a využiť, niektorý z doplnkov, využívajúcich nové produkty zdravej chémie, alebo sa vybrať prírodnou cestou.

V našej ponuke prevažujú najmä produkty na prírodnej báze.

Betaglukány – prírodné polysacharidy, stimulujúce imunitný systém aktiváciou imunitných buniek, ktoré slúžia ako požierači vírusov, baktérií, ale aj plesní či nádorových buniek.

Reishi – kráľovská huba, ktorá je po stáročia dôležitou liečebnou prísadou vo východnej medicíne. Ovplyvňuje gény v bielych krvinkách, ktoré sú jednou z najdôležitejších súčastí imunitného systému. Takisto dokáže zvýšiť počet bielych krviniek, čím umožňuje účinnejší boj tela voči infekciám.

Echinacea – odpradávna bola využívaná napríklad Indiánmi, ktorí jej blahodárne účinky využívali na zlepšenie imunity a zrýchlenie regenerácie po dlhodobom oslabení organizmu. Echinacea sa využíva nielen na podporu imunity, ale aj pri problémoch s dýchacími cestami, či silnom prechladnutí.

Ženšen a adaptogény – Mnoho ľudí stále podceňuje psychickú záťaž, najmä dlhodobého charakteru. Práve pre jej prekonávanie a odbúravanie sa využívajú adaptogény, ako napríklad širokospektrálny ženšen. S jeho pomocou si telo jednoduchšie poradí nielen so stresom, ale aj s preťažením z cvičenia, či dlhodobého pracovného zaťaženia.

Výživové doplnky na imunitu a vitamíny ponúkame vo viacerých formách. Väčšinu produktov u nás nájdete vo forme kapsúl, kvapiek či tekutej forme. Vyberie si tak úplne každý.

Odporúčame navštíviť kategóriu Výživové doplnky na imunitu. Pokiaľ ste si nenašli v tejto kategórii žiadne produkty, skúste sa pozrieť aj na kategórie