Prečo detoxikovať

Odpoveď na to prečo telo detoxikovať je jednoduchá. Aby ste mu pomohli. V podstate každá jedna bunka v tele vytvára nejakú chemickú reakciu, ktorá tvorí odpad a ten sa následne cez pečeň a obličky dostáva preč. Ak však prirodzený proces odstraňovania toxických látok z nejakých dôvodov nestíha, je dobré mu pomôcť. Cez črevá a pečeň prechádza až 75 % odpadu z tela. Ak detoxikácia tela nefunguje, začnú sa nečistoty usádzať v tukových zásobách. To má za následok, že sme unavený, nevrlý, bez energie a chuti. Pridať sa môžu aj poruchy príjmu potravy, zápcha a stres. Nič čo by sme chceli zažívať dlhodobejšie.

Ako na detoxikáciu?

Na začiatku je dobré nastaviť myslenie na novú vlnu a začať meniť životosprávu. Základom je zmena stravy. Ale pozor, rovnako ako pri chudnutí, ani tu neplatí, že prírodná detoxikácia organizmu je len o strádaní a utrpení. Netrápte sa hladom a nepite týždne len čistú vodu.

Najjednoduchšie je ísť na všetko postupne. Začnite pomalou zmenou jedálnička. Dôležité je začať prijímať čo najviac vlákniny. Tú nájdete predovšetkým v ovocí a zelenine. Upravte jedlá tak, aby ste mali na tanieri čo najviac čerstvých plodov.

Môžete vyskúšať aj úplný pôst, ale nedržte ho dlho, stačí aj 36 hodín. Pripravte sa však, že telo bude reagovať. Úplne bežným sprievodným javom je bolesť hlavy. To je reakcia na nedostatok cukru. Treba počítať aj s tým, že pôst je často veľkým zásahom do psychiky, preto na to pripravte blízkych. Možno chvíľu nebudete sami sebou. Je to však iba dočasné a opäť opakujeme, nepreháňajte to s hladovkou.

Produkty na detoxikáciu organizmu

Detoxikáciu je dobré podporiť aj doplnkami stravy. Produkty na detoxikáciu organizmu majú rôznu formu, kvapky, tablety, prášky, na trhu je veľa druhov. Úplným základom sú napríklad detoxikačné čaje. Vyšším levelom sú však napríklad obľúbené superpotraviny ako Chlorella. Dôležité je maximálne využiť prírodné antioxidanty. V ovocí nájdete Vitamín C, vitamín E, ale aj beta karotén či selén. Skvelé sú aj bylinky na detoxikáciu ako je pestrec mariánky, moringa a púpava. Známe sú účinky aj ďalších byliniek, zázraky robí aj extrakt z kurkumy.