Aké sú účinky glukozamínu?

Ako doplnok stravy sa radí využívať Glukozamín Sulfát. Je ľahko vstrebateľný a napomáha k zvýšenej tvorbe kolagénu. Do chrupaviek, kde sa ukladá, sa glukozamín dostane cez zažívací trakt. Jeho výbornou vlastnosťou je, že podporuje ďalšiu tvorbu chrupavky a tá sa stáva odolnejšou. Nedochádza tak k treniu a bolestiam. Najväčšie množstvo glukozamín sulfátu nájdeme priamo v chrupavkách. Ideálne by preto bolo, aby sme jedli čo najviac kostí a chrupaviek. Keďže to však nie sú zrovna ľudské pochúťky, glukozamín dokážeme dostať do tela pomocou výživových doplnkov.

Prečo je dobré glukozamín dopĺňať?

Glukozamín má protizápalové účinky a bráni starnutiu. Využíva sa ako dopolnková liečba proti artritíde aj osteoartritíde. Všeobecne blahodarne pôsobí na kĺby, chrupavky a uľavuje od bolesti. Odborníci sa však zhodujú, že sa viac vyplatí užívať dlhodobo glukozamín sulfát, ako krátkodobo glukozamín hydrochlorid. Jeho užívanie funguje aj ako prevencia.

Užívanie glukozamínu vo výživových doplnkoch

Výživové doplnky stravy sú skvelým spôsobom, ako telu dodať dostatok Glukozamínu. Ten sa totiž nevyskytuje v bežnej ľudskej potrave. Odporučené dávkovanie je cca 1500 mg denne. Nástup účinku Glukozamín sulfátu nie je okamžitý. Trvá zhruba 2 až 12 týždňov, kým človek začne pociťovať jeho benefity.

Glukozamín je jedným z najviac využívaných výživových doplnkov medzi hobby aj aktívnymi športovcami.