Komplexný popis medicinálnych húb

Medicinálne huby pomáhajú pri boji s únavou, stresom, využívajú sa pri liečbe nádorov, imunitného systému, ale aj pri problémoch s cholesterolom a vysokým krvým tlakom. Ich tajomstvom sú beta glukány, ktoré účinne stimulujú imunitný systém. Príjemnými benefitmi užívania medicinálnych húb sú aj podpora mozgovej činnosti, zlepšenie pamäte a zvýšenie športových výkonov.

V našej ponuke nájdete najpoužívanejšie druhy medicinálnych húb.

Reishi – je zázračná huba z Ázie, často nazývaná aj kráľovskou hubou. Napríklad v Číne ju v tradičnej medicíne využívajú už po tisícročia. Obsahuje molekuly ako sú triterpenoidy, polysacharidy či peptidoglykány, vdaka ktorým Reishi v kombinácii s klasickou liečbou dokáže zázraky. Posilní váš imunitný systém, pôsobí ako prevencia proti rakovine, pomáha pri únave a depresii, znižuje hladinu cukru v krvi a funguje aj ako antioxidant.

Shiitake – Má veľmi podobné vlastnosti ako Reishi a aj pri nej sa môžete stretnúť s názvom kráľovná húb. Aj ona sa v tradičných východných medicínach využíva už celé stáročia a jej účinky sú popísané už na prvých zvitkoch papiera. Taktiež najmä posilňuje imunitný systém, no okrem toho tiež zlepšuje fuknciu mozgu, čistí črevá, či reguluje cholesterol.

Mohlo by vás zaujímať: Shiitake účinky na zdravie: Výhody týchto starobylých húb.

Cordyceps – Veľmi vzácna huba, ktorá rastie na jedinom mieste na svete, na Tibetskej plošine. Ako jeden z mála liečivých produktov pomáha pri ochoreniach obličiek, či prevencii voči nim, ale bez toho, aby zároveň neoslabovala iné orgány. Okrem toho veľmi dobre pôsobí aj pri stimulácii organizmu vyčerpaného dlhodobou záťažou, chorobami, prípadne klasickými liekmi. V tradičnej medicíne sa však využíva aj pri liečbe respiračných ochorení, chrípky, ale aj na celkový detox organizmu.

 

Okrem týchto adaptogénov odporúčame vyskúšať aj zmesi medicinálnych húb prípadne sa zamerať na produkty z húb Chaga, Hericium alebo Polyporus.