Ako dávkovať Arginin?

Dávkovanie L-arginínu závisí od účelu jeho prijímania. Všeobecne sa však považuje za vhodné neprekračovať dennú dávku 9 gramov. Toto množstvo zabezpečí, že nedôjde k vedľajším účinkom.

Pri prijímaní L-arginínu kvôli konkrétnym problémom sa odporúčajú dávky nasledovne. Pri erektilnej dysfunkcii 1,5 až 5 gramov denne, pri vysokom tlaku od 5 do 24 gramov denne. Na liečbu preeklampsie je predpísaná dávka cca 4 gramy denne.

Aminokyseliny sa odporúčajú prijímať medzi jedlami, zabezpečí sa tak ich maximálne vstrebanie.

Má L-arginín vedľajšie účinky?

Pri bežnom užívaní a pri dodržaní odporúčaných dávok L-arginín nemá vedľajšie účinky a je úplne bezproblémový. U niektorých ľudí sa však môže vyskytnúť horšia reakcia. Ide najmä o bolesti brucha, nadúvanie, hnačky, či príznaky nízkeho tlaku. Pokiaľ je L-arginín podávaný deťom a tehotným ženám, je dôležité, aby ste sa predtým poradili s lekárom.

Pozitívne účinky Arginínu

L-arginín má veľa pozitívnych účinkov. Pre športovcov je dôležitý predovšetkým preto, že pomáha s rýchlejšou regeneráciou. Vďaka L-arginínu však je možné tiež dlhodobejšie podávať intenzívnejší športový výkon. Je to vďaka tomu, že aminokyselina napomáha lepšiemu prietoku krvi. Prispieva tiež k rýchlejšiemu rastu svalov a zvyšuje silu a kondíciu.

Dokázané je aj to, že L-arginín funguje ako podpora imunitného systému., aktívne bojuje proti vírusom a baktériám a v mnohých prípadoch je podávaný aj ľuďom v rekonvalescencii po operačných zákrokoch. Zlepšuje totiž hojenie rán.

Ďalším dôležitým pozitívnym účinkom je zlepšenie mozgovej činnosti, L-arginín ovplyvňuje centrálny nervový systém a pomáha lepším prenosom vzruchov.

Prínosy L-Arginínu v skratke:

  • Podpora svalstva a fyzickej kondície
  • Podpora potencie, plodnosti a libida
  • Zlepšenie stavu kardiovaskulárneho systému
  • Antioxidačné účinky
  • Detoxikačné účinky - hlavne pečene
  • Podpora imunitného systéme