Multivitamíny

Prečo si vybrať multivitamíny?

Lepšie ako dopĺňať vitamíny po jednom je siahnuť po multivitamínoch. Ide o súbory dôležitých vitamínov, ktoré v sebe koncentrujú vyvážené množstvo prvkov dôležitých pre telo a jednou dávkou pokryjú denné doporučené množstvo vitamínov. Svoje miesto v jedálničku by mali mať po celý rok, aby pôsobili preventívne, no predovšetkým na jeseň a v zime poskytujú veľmi dobrú podporu imunite vystavenej zvýšeným vírusovým a baktériovým útokom. Najlepšie vitamíny, respektíve lepšie povedané, najdôležitejšie vitamíny sú B komplex, vitamín C, vitamín E a tiež vitamín D.

Ďalšie čítanie - Multivitamíny: Prečo ich užívať, typy, zloženie, výhody a benefity

Multivitamíny pre deti

Detský organizmus dostáva poriadne zabrať najmä po nástupe do škôlok a škôl, kde naň dennodenne útočí množstvo vírusov a baktérií. Preto je potrebné už vopred dieťa preventívne pripraviť a posilniť jeho imunitu. Práve na to je vhodné začať s dopĺňaním vitamínov, ale aj minerálov buď jednotlivo, alebo najlepšie pomocou multivitamínov. Multivitamíny pre deti sú špeciálne upravené tak, aby deťom chutili, čiže najčastejšie ich nájdete ako tekutý multivitamín, alebo vo forme cukríkov, prípadne tabliet na cmúľanie. Dôležité sú vitamíny aj pre zlepšovanie funkcií mozgu, dieťa sa vďaka nim dokáže lepšie sústrediť, prijímať informácie a zapamätať si ich. V poslednej dobe sa začínajú viac vyrábať aj špecializované multivitamíny pre mužovmultivitamíny pre ženy

Multivitamíny pre tehotné

V tehotenstve prechádza ženské telo zásadnými hormonálnymi a fyziologickými zmenami. Navyše je oslabená jeho imunita a vitamíny sa spotrebúvajú rýchlejšie. Je preto veľmi potrebné dopĺňať ich na pravidelnej báze. Najlepším spôsbom je užívať multivitamíny pre tehotné ženy. Sú špeciálne prispôsobené tak, aby zaistili najlepšiu starostlivosť pre budúcu mamičku ale aj pre vyvíjajúce sa dieťa.

Ktoré vitamíny a minerály sú dôležité v období tehotenstva?

Jednoduchá odpoveď je taká, že všetky vitamíny a minerály. A naozaj dobré multivitamíny aj drvivú väčšinu vitamínov a minerálov obsahujú. Dbať však treba najmä na pravidelný prísun Kyseliny listovej, Omega-3 mastných kyselín a minerálov jódu, železa, horčíka. Pokiaľ je to možné, je z preventívnych dôvodov užívať vitamíny pre tehotné už niekoľko týždňov pred počatím.