Anatomické vankúše

Kvalitné anatomické vankúše sa väčšinou vyrábajú z pamäťovej peny, a preto sa dokážu prispôsobiť tvaru vašej chrbtice a krčných stavcov. Rovnako sú citlivé na tlak a teplo, pomaly sa zahrievajú a dokážu zabezpečiť správnu polohu krčnej chrbtice pri spánku. K ich prednostiam patrí tiež výborná absorpcia vlhkosti, protialergické vlastnosti a bezproblémová údržba.

Anatomické vankúše s pamäťovou penou, základ pre zdravý spánok

Bolesti krčnej chrbtice má veľmi často na svedomí práve nesprávne zvolený vankúš. V tomto prípade pomôže hlavne anatomicky tvarovaný vankúš, ktorý má väčšinou tvar dvojitej vlnovky. Samozrejme, vyrábajú sa aj v iných tvaroch, pretože sa pri ich výrobe počíta s tým, že ľudia spia v rôznych polohách.

Anatomické vankúše každého tvaru však dokážu pri  spánku poskytnúť vyrovnanú polohu krčnej chrbtice. Vďaka pamäťovej pene dokonale kopírujú tvar tela a tým zabezpečujú lepšiu cirkuláciu krvi v postihnutej oblasti.

Ako vám anatomický vankúš pomôže s lepším spánkom?

Anatomické vankúše na krčnú chrbticu prinášajú celý rad výhod, z ktorých najdôležitejšie sú nasledovné:

  • zabezpečujú ideálnu polohu hlavy pri spánku,
  • uvoľňujú svalstvo pri bolestiach krku, chrbta a ramien,
  • dokážu sa prispôsobiť tvaru krčnej chrbtice,
  • disponujú hypoalergénnymi vlastnosťami,
  • jednoduchá údržba.

Ďalšie čítanie: Ako používať anatomický vankúš a správne na ňom spať?

Pamäťová pena

Pamäťová pena väčšinou pozostáva z polyuretánu s prídavkom ďalších zložiek, ktoré zvyšujú jej viskozitu a hustotu. Pri pôsobení ľudského tepla mäkne, tvaruje sa podľa kriviek uloženej časti tela a má schopnosť vrátiť sa do pôvodného tvaru. Niekedy sa tiež nazýva viscoelastická pena. Ideálne dokáže rozložiť váhu tela, čím minimalizuje tlak na oblasti postihnuté bolesťou a neprerušuje krvný obeh.

Aký je rozdiel medzi klasickými a anatomickými vankúšmi?

Klasický vankúš  je zvyčajne vo forme pláteného vrecka, ktoré je vyplnené rôznymi materiálmi. Najčastejšie však dutým vláknom alebo perím, čo však robí problém u alergikov. Naproti tomu anatomický vankúš sa dokáže prispôsobiť ľudským krivkám, stabilizovať krčnú chrbticu pri spánku a po uvoľnení tlaku sa vracia do pôvodnej polohy. Narozdiel od klasického vankúša plneného perím je hypoalergénny.

Ktorý vankúš je pre vás najvhodnejší? Prečítajte si náš článok: Ako si vybrať najlepší vankúš pre zdravý spánok?

Anatomické vankúše v ponuke Vitaherbals

V našom e-shope Vitaherbals vám ponúkame napríklad nasledovné kvalitné anatomické vankúše:

Čítať viac