Artičoka extrakt

Artičoky (Cynara cardunculus) pochádzajú zo severnej Afriky a ľudstvo túto rastlinu pozná už od staroveku. Okrem ich využitia v gastronómii ako chutnej zeleninovej prílohy sa sušené listy rastliny používajú na extrakt z artičokov. Obsahujú najmä kyselinu cynarínovu, chlorogénovú, flavonoidy a rôzne horké látky.

Ich pozitívne účinky na ľudský organizmus sú širokospektrálne. Najčastejšie však ide o zdravotné benefity v súvislosti s poruchou trávenia, potrebou úpravy cholesterolu a cukru v krvi a pri srdcových problémoch.  

Extrakt z artičoky - účinky

V súčasnosti čoraz viac ľudí bojuje s vysokým cholesterolom. A práve v tomto extrakt z artičokov veľmi pomáha. Dokáže totiž znížiť „zlý“ LDL cholesterol a zvýšiť „dobrý“ HDL cholesterol.

Vďaka vysokému obsahu cynarínu tiež artičoky patria k najlepším liekom na pečeň a žlčník. Stimulujú produkciu žlče, urýchľujú črevný pohyb, podporujú trávenie tukov (pomoc pri obezite),  pomáhajú absorbovať vitamíny a pomáhajú s detoxikáciou pečene. To však ohľadom zdravotných benefitov nie je všetko. Extrakt z artičokov ocenia aj budúce mamičky, seniori, onkologickí pacienti a ľudia so srdcovými problémami.

Viac o účinkoch artičokov si môžete prečítať v našom článku: Čo vieme o artičokoch a ich zdravotných benefitoch?

Spôsob užívania extraktu z Artičokov - tablety, kapsule

Artičoky, hlavne v našich končinách a mimo sezóny, nemáme v jedálničku každý deň. Ideálnym riešením sú preto výživové doplnky. V našej ponuke nájdete extrakt z listov artičoky vo forme kapsúl, a to konkrétne:

Čítať viac