Často sa nazýva aj kráľovnou všetkých húb. Čaga sibírska - Ryšavec šikmý (lat. Inonotus obliquus) pochádza z oblastí severnej Európy a Ázie (Sibír). Už od staroveku je známa svojimi liečivými vlastnosťami. Huba chaga obsahuje bohatú zmes bioaktívnych zlúčenín, ako sú polysacharidy, polyfenoly, triterpenoidy a mnohé ďalšie. 

Jej pozitívne účinky na zdravie sú širokospektrálne a zahŕňajú podporu imunity, protizápalové účinky, podporu liečby onkologických ochorení, podporu zdravia srdca a ciev či podporu fyzickej kondície a celkovej vitality.

Huba chaga (Ryšavec šikmý) a jej liečivé účinky

Táto huba je známa pre svoje liečivé vlastnosti a široko využívaná v ľudovej medicíne už dlhé stáročia. Niektoré z najdôležitejších liečivých účinkov Čagy zahŕňajú:

  • Podpora zdravia srdca a ciev
  • Podpora trávenia 
  • Ochrana pečene 
  • Podpora imunitného systému a protizápalový efekt
  • Regulácia hladiny cukru v krvi 
  • Prispievanie k dlhovekosti
  • Odstránenie únavy a podpora vitality
  • Podporu dlhovekosti 

Pre viac informácií o liečivých účinkoch Čagy, si prečítajte náš podrobný článok: Čaga sibírska: účinky, užívanie a najlepšie výživové doplnky

Spôsoby užívania Čagy - tablety, kapsule, extrakt

V našej ponuke na e-shope Vitaherbals nájdete výber prémiových výživových doplnkov s obsahom Čagy sibírskej. A to vo forme kapsúl a kvapalného extraktu - roztok farmaceuticky čistej vody s extraktom z liečivých rastlín. Konkrétne, ide o nasledovné výživové doplnky s obsahom Čagy:

Herbavia Chaga extrakt - vysoký obsah prospešných látok. Liečivé účinky s podporou imunitného systému, normalizáciou hladiny cholesterolu a podporou celkovej vitality. Dávkovanie: 1 - 2 kapsúl denne. Maximálne účinky dosiahnete pri dlhodobom užívaní. Obsah balenia: 60 kapsúl.

Gramme-Revit Tebexerol® Immunoxel na podporu oslabeného imunitného systému - širokospektrálne účinky na posilnenie imunity. Hlavne pri vírusových a infekčných ochoreniach. Efektívne urýchľuje regeneračné procesy, zmierňuje priebeh mnohých ochorení, má protizápalové a protiradiačné účinky. Dávkovanie: 15 ml na pol pohára vody denne. U detí je dávkovanie nižšie (viď príbalový leták). Obsah balenia: 500 ml.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 húb - vysoko účinná zmes siedmich medicinálnych húb. Podporuje imunitný systém, zvyšuje vitalitu a pomáha bojovať proti zápalom. Prémiová kvalita a 497 mg prášku v jednej kapsule. Disponuje certifikátom Bio-Control IMO Ecocert. Dávkovanie: 2 kapsuly denne zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Obsah balenia: 120 kapsúl. 

Prečo zvoliť výživové doplnky od Vitaherbals? 

Naša spoločnosť sa zaväzuje k poskytovaniu tej najvyššej možnej kvality produktov, ktoré sú dôkladne testované a overené. Niektoré z nich sú dokonca vyrábané patentovanými technológiami. Dbáme na transparentnosť a informovanie našich zákazníkov. Navštívte náš e-shop ešte dnes a objavte zdravotné benefity Čagy sibírskej!

Čítať viac

Rýchle info Novinka
Herbavia Chaga extrakt 60 kapsúl

Herbavia Chaga extrakt 60 kapsúl

Na sklade (dodanie 1-3 dni)
16,40 €
Extrakt z Čaga huby (Inonotus obliquus) je cenený pre svoje blahodárne účinky a vysoký obsah prospešných látok. Táto huba je spájaná…