Chlorella je jednobunková riasa, ktorá žije v sladkovodných tokoch a v súčastnosti už je veľmi obľúbeným doplnkom stravy. Obsahuje najmä aminokyseliny, chlorofyl, mastné kyseliny, ale aj veľké množstvo vlákniny a samozrejme vitamíny A, B1, B6 a z minerálov môžeme spomenúť horčík, vápnik, železo. Chlorella je aj skvelý antioxidant a využíva sa často na detoxikáciu organizmu. Pre telo je skvelé, že vďaka nej dopĺňa všetky živiny v prírodnej podobe a nie je tak závislé na príjme syntetických prvkov.

V kategórii s názvom Chlorella nájdete výrobcu Nature Love.

Rýchle info Prírodné
Biotiva Bio Chlorella 1000 tabliet

Biotiva Bio Chlorella 1000 tabliet

Nie je na sklade
19,90 €
100 % čistá riasa chlorella v prémiovej BIO kvalite s certifikáciou Ecocert. Tablety sú bez plnív a prídavných látok šetrne lisované.

Chlorella

Na čo je dobrá riasa Chlorella?

Veľkou prednosťou riasy Chlorella je jej schopnosť detoxikovať organizmus. Chlorella, podobne ako Spirulina, toxíny prirodzene absorbuje a tým telo bez problémov prečistí. Aj preto je jej vplyv najvýraznejší pre orgány, ktoré takisto majú detoxikačnú funkciu, teda pečeň, žlčník a obličky. Výrazne tiež ovplyvňuje hladinu cukru a znižuje cholesterol. Pomáha tiež tráviacemu traktu a využíva sa pri liečbe Crohnovej choroby či Syndrómu dráždivého čreva. Ako doplnok ku strave ju lekári odporúčajú aj pri rádioterapii. Chlorella je často kobinovaná so Spirulinou v jednom produkte.

Ako užívať Chlorellu?

Odborníci odporúčajú Bio Chlorellu najmä ako doplnok stravy pri detoxikačných kúrach. Najčastejšie sa užíva vo forme tabliet a to buď popri jedle, alebo po ňom. Existuje však aj Chlorella prášok. Na začiatok je vhodné začať s menšou dávkou, cca 3 tablety denne. Postupom času, zhruba po 2 týždňoch nastavte dávku na 10 až 15 tabliet, čo zodpovedá zhruba 3 až 4 gramom. Športovci, seniori a akútne chorí ľudia si môžu dávku navýšiť až na 20 tabliet. Dôležitá je Chlorella pre deti, podávajte im asi 3 až 10 tabliet denne, nebojte sa podať ani vyššiu dennú dávku. Najlepšie je rozložiť si prijímanie Chlorelly na 3 krát, ráno, obed, večer. Ak užívate lieky, Chlorellu si vezmite vždy najskôr hodinu po lieku.

Aké látky obsahuje Chlorella?

Účinné látky, ktoré Chlorella obsahuje sú pre organizmus nepostrádateľné. Vďaka jej minerálom nám bude správne fungovať metabolizmus aj nervová sústava. Sacharidy a tuky z nej nám zasa dodajú energiu a umožnia jednoduchšie vstrebanie vitamínov D a E. Aminokyseliny sú zasa základnou stavebnou jednotkou bielkovín, ktoré majú v našom tele široké využitie. Chlorofyl síce umožňuje fotosyntézu, ale v našom tele hlavne zvyšuje množstvo a predovšetkým kvalitu červených krviniek. Vitamíny z Chlorelly zasa využijeme ako katalyzátory biochemických procesov a samozrejme sú základnými jednotkami organizmu. No a na záver máme vlákninu, tá pomôže s trávením, zrýchľuje vstrebávanie sacharidov a správne manažuje vstrebávanie tukov a cholesterolu v tenkom čreve.

Prospešné účinky Chlorelly

Tak si to ešte raz zhrňme, pravidelné užívanie chlorelly pomôže s činnosťou srdca, ciev, čriev a pečene, zvyšuje imunitu a prirodzenú obranyschopnosť, prečistí organizmus a dodáva energiu a vitalitu. No a navyše vás správne a dobre prečistí.

Prínosy v skratke:

  • Podpora trávenia
  • Zdroj dôležitých živín
  • Vysoký obsah železa, vitamínov a minerálov
  • Detoxikácia organizmu

Pre koho je Chlorella nevhodná?

Chlorella je veľmi užitočná superpotravina, no tak, ako všetko dobré, nie je určená úplne pre každého. Ľudia s ochorením žíl a cievneho systému, pacienti po transplantácii orgánov a tí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi, by sa mali Chlorelle či Spiruline vyhýbať. Niekedy ju tiež zle znášajú ľudia s autoimunitnými ochoreniami a tiež pacienti, ktorým bola diagnostikovaná hyperfunkcia štítnej žľazy či zápal tráviaceho traktu.