Cordyceps, medicinálna huba známa aj pod latinským názvom Cordyceps sinensis alebo pod slovenským ako Húsenica čínska (alebo Žezlovka čínska), pochádza z horských oblastí Číny a Tibetu. Je prírodným zázrakom, ktorý sa vo svete ľudovej medicíny teší veľkej pozornosti. Tradiční liečitelia v Ázii ju už od nepamäti používajú na zlepšenie vitality, posilnenie imunitného systému a boj proti únave.

Cordyceps si v dnešnom modernom svete získala aj povesť vynikajúceho adaptogénu. To znamená, že má schopnosť pomôcť organizmu prispôsobiť sa stresu a vyrovnať sa s rôznymi vonkajšími vplyvmi.

Vedeli ste že…

Cordyceps, okrem svojich výnimočných liečivých účinkov, hrá zaujímavú úlohu aj vo svete mykologického parazitizmu? Má totiž unikátnu schopnosť infikovať nižšie organizmy, najmä hmyz, a meniť jeho správanie. Napríklad mravcov. U ľudí však takéto niečo nehrozí.

Aké sú liečivé účinky tejto vzácnej huby?

Podobne ako je tomu pri medicinálnych hubách shiitake alebo hericium, aj cordycepsširokospektrálne blahodárne účinky na ľudský organizmus. Medzi tie najdôležitejšie patria:

  • Zlepšenie energetických úrovní a vytrvalosti - huba je prírodný energetický boost, a to vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam.
  • Posilnenie imunitného systému - huba obsahuje bioaktívne zložky, ktoré podporujú imunitný systém.
  • Podpora zdravia srdca a ciev - huba prispieva k celkovému kardiovaskulárnemu blahobytu.
  • Zvýšenie sexuálnej vitality a libida - spája sa so schopnosťou huby podporovať hormonálnu rovnováhu a zlepšovať krvný obeh.
  • Antioxidačné vlastnosti a boj proti voľným radikálom - huba obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred poškodením.

Pre detailnejšie informácie o účinkoch Cordyceps si prečítajte náš článok: Cordyceps: Všestranný prírodný liek s rozmanitými účinkami

Spôsob užívania a dávkovanie

Cordyceps si môžete jednoducho doplniť do svojho liečebného režimu prostredníctvom výživových doplnkov dostupných u nás v ponuke na e-shope Vitaherbals. A to vo forme kapsúl, čo znamená pohodlné užívanie cordycepsu a presné dávkovanie. Samozrejme, poznáme aj iné formy užívania tejto huby, napríklad v podobe tabliet, alebo extraktu.

Z našej ponuky vyberáme pre vás nasledovné produkty:

Biotiva Bio Cordyceps - výživový doplnok, ktorý vám zabezpečí rovnováhu YIN a YANG, čiže tela, ducha a mysle. Rovnako má stimulujúce účinky na imunitu, pomáha zvyšovať libido a zlepšuje funkciu obličiek a pečene. Výrobok je vo vynikajúcej prémiovej kvalite a s certifikátom Bio-Control IMO Ecocert. Dávkovanie: 3 kapsule denne. Obsah balenia: 150 kapsúl.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 húb - vysokoúčinná zmes liečivých húb cordyceps, shiitake, reishi, chaga, maitake, rôsolovka riasotvará a hericium. Výživový doplnok preto ponúka širokospektrálne blahodárne účinky, ako sú napríklad zlepšenie zdravia kože, podpora imunitného systému, prevencia nádorových ochorení či podpora zdravia pečene. Výrobok je vo vynikajúcej prémiovej kvalite a s certifikátom Bio-Control IMO Ecocert. Dávkovanie: 2 kapsule denne. Obsah balenia: 120 kapsúl.

Vyberte si svoj výživový doplnok s obsahom Cordycepsu a nakopnite svoje zdravie ešte dnes!

Čítať viac

Rýchle info 🌿 Prírodné
Biotiva Bio Cordyceps 150 kapsúl

Biotiva Bio Cordyceps 150 kapsúl

Na sklade (dodanie 1-3 dni)
24,90 €
Cordyceps alebo slovensky Húsenica čínska je jedinečná rastlina, ktorá podľa čínskej medicíny posilňuje YIN a YANG čiže telo, ducha a mysel…