Drmek obyčajný - Vlastnosti - Prírodné

Drmek obyčajný (Vitex jahňací, latinsky Vitex agnus castus) je známy aj pod názvom mníšske korenie. Ide o subtropický rozvetvený listnatý ker, ktorý má dlanito delené a na spodnej strane plstnaté listy. Koncové kvetenstvá sú pritom zložené z krásnych a drobných modrofialových kvetov, ktoré príjemne voňajú.

Z kríka sa však zbierajú plody – červenohnedé kôstkovice oválneho tvaru, ktoré sú bohaté na silice a flavonoidy. Drmek obyčajný je najviac cenený pre vysoký obsah aktívnych látok, ktoré sú podobné ženským hormónom. Preto už po stáročia sa táto rastlina využíva ako podpora vyváženého hormonálneho systému u žien a na podporu tehotenstva.

Drmek obyčajný (Vitex jahňac) a jeho účinky

Drmek obyčajný je prospešný najmä v súvislosti s kontrolou a reguláciou reprodukčného systému žien. Pozitívne ovplyvňuje menštruačný cyklus a preto sa využíva aj na zmiernenie ťažkostí pri menštruácii a pri stabilizácii ženských hormónov. Rovnako ho ocenia aj ženy, ktoré trpia nepravidelným menštruačným krvácaním a problémami s počatím.

Zároveň veľmi účinne pomáha aj pri endometrióze a fibroidných cystách maternice. Ocenia ho i tehotné ženy, pretože Drmek obyčajný dokáže podporiť tvorbu materského mlieka. Dokonca vďaka svojim antibakteriálnym účinkom si dokáže poradiť s problematickou pleťou (napríklad s akné).

Okrem problémov so ženským zdravím však táto rastlinka pomáha aj pri hojení zápalov či pri črevných ťažkostiach. Zároveň účinne znižuje horúčku, minimalizuje nevoľnosť a tlmí bolesť hlavy.

Spôsob užívania

Drmek obyčajný užíva hlavne v práškovej kapsulovej forme. V našom e-shope ponúkame tento výživový doplnok vo forme kapsúl - Nature Love Drmek obyčajný Vitex. Ide o vynikajúci produkt v prémiovej BIO kvalite s vysokým obsahom účinných látok, bez laktózy a bez lepku. Tiež neobsahuje ďalšie prísady a protispekavé činidlá, pričom spĺňa prísne vegánske kritériá.

Čítať viac

Rýchle info Novinka
Herbavia Drmek obyčajný 60 kapsúl

Herbavia Drmek obyčajný 60 kapsúl

Počet hviezdičiek je 5 z 5
Na ceste
13,90 €
Pohodlie v menopauze, podpora plodnosti a vyváženost menštruačného cyklu – to všetko môže poskytnúť drmek obyčajný, známy tiež ako mníšske…