Maca - Žerucha peruánska

Maca peruánska (Žerucha peruánska) je dvojročná asi 15 cm rastlina, ktorá rastie iba v Andách vo vysokých nadmorských výškach - od 3 000 až po 4 500 m. n. m. Konzumuje sa jej koreň, ktorý patrí k najsilnejším prírodným liečivám.

Svetlejšie druhy Macy peruánskej sú sladšie a v kuchyni obľúbenejšie, pretože majú lahodnú chuť. Čím je ale koreň vzhľadovo pripomínajúci repu tmavší, tým viac má horkejšiu chuť a zároveň aj silnejšie liečivé účinky na ľudský organizmus. Obsahuje veľké množstvo vlákniny, vitamínov, sacharidov, minerálov, rastlinných sterolov, aminokyselín a bielkovín.

Účinky žeruchy peruánskej

Maca je najznámejšia a najpoužívanejšia práve kvôli jej schopnosti podporiť libido a zlepšiť sexuálny život. Predovšetkým pokiaľ ide o jej čierny koreň. Obsahuje totiž veľké množstvo zinku, jódu a esenciálnych mastných kyselín. Tie následne ovplyvňujú pohlavné hormóny, čo zabezpečuje väčšiu vzrušivosť a u mužov aj lepšiu kvalitu spermií. Ženám zase dokáže pomôcť pri nepríjemných príznakoch menopauzy.

Naproti tomu červená Maca obsahuje viac antioxidantov, čo pomáha najmä pri urologických problémoch a pri rakovine prostaty. Dokáže však pomôcť aj pri osteoporóze a celkovo zlepšiť funkcie mozgu.

Viac o účinkoch Žeruchy Peruánskej si môžete prečítať v našom článku: Maca: zázrak z Peru. Aké sú jej účinky?

Spôsob užívania

Maca nemá žiadne významné vedľajšie účinky. V našich končinách sa využíva hlavne Maca čierna, a to väčšinou v práškovej kapsulovej forme.

V našom e-shope ponúkame extrakt Macy čiernej vo forme kapsúl - Nature Love BIO Maca peruánska čierna + Bio Acerola. Ide o jedinečný výživový doplnok v BIO kvalite a s prídavkom extraktu z BIO Aceroly - prírodný vitamín C. Produkt je 100% vegánsky, bez laktózy, bez lepku a bez ďalších nežiaducich prísad.

Odporúčané dávkovanie

2x denne 2 kapsule, ideálne počas jedla. Treba zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Čítať viac

Rýchle info Ušetríte -10% 🌿 Prírodné
Biotiva Bio Maca 150 kapsúlUšetríte 2 €

Biotiva Bio Maca 150 kapsúl

Na sklade (dodanie 1-3 dni)
17,90 € 19,90 €
Extrakt z koreňa žeruchy peruánskej, známej ako maca je bohatý na živiny a je známy pre svoje prípadné benefity pre zdravie. Používa sa…