Posielame aj do Českej republiky!

Melatonín je často nazývaný aj hormónom spánku. Áno, skutočne ovplyvňuje najmä spánkovú činnosť, no má na organizmus aj iné efekty. A nie zrovna zanedbateľné. Je to vlastne malá molekula, ktorá tým, že sa rozpúšťa v tukoch, dokáže už pár minút po vzniku byť v každej bunke tela. Melatonín vzniká zo serotonínu a stará sa o navodenie spánku. Zároveň je však silným antioxidantom, spomaľuje starnutie a je veľmi dôležitý pre trávenie. Tráviaci systém vytvorí denne 400 až 500 krát viac melatonínu, ako mozog.

Rýchle info Prémiová kvalita Akcia -23%
NatuRise Melatonin 1mg 50ml 283 dávok

NatuRise Melatonin 1mg 50ml 283 dávok

Na sklade
22,99 € 29,99 €
Melatonin pôsobí na rýchlejšie zaspávanie, prispieva k zmierneniu únavy po dlhej ceste lietadlom. Pôsobí pri konzumácii už 1mg melatonínu…

Melatonín

Aké má melatonín pozitívne účinky?

  • regulácia cirkadiálneho rytmu
  • vyrovnáva hladinu kortizolu
  • chráni mozog pred zápalom
  • potláča rast nádorov
  • ochraňuje mitochondriu
  • pomáha imunitnému systému v boji s infekciami
  • zlepšuje reprodukčné zdravie

 Má melatonin vedlajsie účinky?

Vedľajších účinkov nie je mnoho, no rovnako ako ostatné zdraviu prospečné prvky, aj tu sa nejaké vyskytujú. Súvisia najmä s tráviacim traktom. Ak by ste denne užívali viac ako je povolená dávka, uvedená na obale, môže sa stať, že sa spomalia pohyby vašich čriev a môže dochádzať k zápche, alebo dlhším prestojom medzi vyprázdňovaním. Melatonín by tiež nemali užívať ľudia trpiaci Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou, prípadne tí, ktorí užívajú kortikoidy. Vo veľmi zriedkavých prípadoch tiež dochádza k bolestiam hlavy, nevoľnosti prípadne podráždenosti či depresívnej nálady.

 Správne dávkovanie melatonínu

Účinky sa dostavia už pri užívaní 1 mg. Melatonín by ste však mali užiť zhruba jednu hodinu, najneskôr však 30 minút predtým, ako pôjdete spať. Neodporúča sa používať melatonínové doplnky pred tým, ako si sadnete do auta a budete šoférovať. Dlhodobé užívanie melatonínu tiež nie je riešením nespavosti. Ak dlhodobo trpíte nespavosťou odporúčame navštíviť lekára. 

Kvalitný melatonín v kvapkách nájdete v našom e-shope.