Merino paplóny

Merino paplóny sú vyrobené z jemnej a kvalitnej ovčej vlny, ktorá pochádza z oviec merino chovaných v tých najlepších podmienkach v oblastiach Nového Zélandu a Austrálie. Je známa svojou ľahkosťou a mäkkosťou a tak nečudo, že sa stala základným materiálom i na výrobu paplónov a rôznych prikrývok. 

Ovčia vlna obsahuje lanolín - tuk, ktorý obaľuje každý vlas vlny. Chráni ju tak pred znečistením, baktériami a ďalšími mikroorganizmami. Navyše ovčia vlna garantuje vysokú úroveň samočistiacej schopnosti aj pri dlhodobom používaní.

Aké sú vlastnosti merino vlny?

Popularita merino paplónov spočíva v ich všestrannosti. Ľudia oceňujú merino paplóny najmä pre ich schopnosť regulovať teplotu, čo znamená, že sú vhodné do rôznych klimatických podmienok, či na používanie celoročne. 

Ovčia merino vlna má totiž prirodzenú izolačnú schopnosť, ktorá umožňuje udržiavať telo teplým v chladnom počasí a zároveň umožňuje odvádzať teplo a pary. Tým dokáže udržiavať optimálnu teplotu aj v teplejších podmienkach.

Okrem teplotnej regulácie disponujú merino paplóny nasledovnými vlastnosťami:

  • Priedušnosť - ovčia merino vlna je prirodzene priedušná, čo znamená, že umožňuje cirkuláciu vzduchu a tým odvádza vlhkosť ďalej od tela.
  • Mäkkosť - vlákna merino vlny sú jemné a tenké, čo dáva paplónu vyrobenému z tejto vlny hebkosť a príjemný pocit na dotyk.
  • Odolnosť voči pachu - merino vlna má prirodzenú schopnosť zabraňovať množeniu baktérií a ďalších mikroorganizmov, čo znamená, že paplóny z merino vlny majú výbornú schopnosť odolávať neželaným pachom, a to dokonca bez nutnosti častého prania.
  • Ľahkosť - paplóny z merino vlny sú veľmi ľahké a na pohľad nadýchané.

Vedeli ste, že…

…merino vlna obsahuje prirodzenú ochranu pred škodlivým UV žiarením?

Vzhľadom na tieto vlastnosti sa merino vlna stáva ideálnym materiálom pre paplóny, ktoré poskytujú optimálnu kombináciu pohodlia, teplotnej regulácie a štýlu.

Prečo zvoliť paplóny z merino ovčej vlny?

Paplóny z merino ovčej vlny predstavujú vynikajúcu voľbu pre široké spektrum ľudí, a to najmä vďaka ich výnimočným vlastnostiam a unikátnym zdravotným benefitom. Tu je niekoľko dôvodov, prečo si zvoliť práve merino paplóny:

  • Udržiavajú stabilnú teplotu nezávisle od okolia -  pre tých, ktorí hľadajú paplón, ktorý si udrží optimálnu teplotu počas rôznych teplotných podmienok, sú merino paplóny ideálnou voľbou. Napríklad ho oceníte pri spaní niekde na chate v lone prírody, alebo hoci aj len pri spaní pod širákom.
  • Umožňujú cirkuláciu vzduchu -   merino paplóny sú priedušné, čo znamená, že absorbujú a odvádzajú odvádzajú vlhkosť. To ocenia ľudia s reumatickými problémami, ľudia s nadváhou, či s problémom nočného potenia. 
  • Sú mäkké a jemné na dotyk - ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou.
  • Sú odolné voči pachom - to znamená jednoduchú údržbu a sviežosť aj dlho po praní.
  • Sú univerzálne - merino vlna je ideálnym kandidátom na výrobu celoročných paplónov.

Kvalitné merino paplóny v ponuke Vitaherbals

Merino paplóny v našej ponuke Vitaherbals sú vyrobené z tej najkvalitnejšej merino vlny, čo zaručuje mäkkosť, nadýchanosť a príjemný pocit na pokožke. Ovčia vlna, použitá na výplň, disponuje výnimočnými izolačnými a antibakteriálnymi vlastnosťami, čím sa stáva ideálnym riešením pre tých, ktorí oceňujú prírodné materiály.

Navyše husté prešívanie zabraňuje posúvaniu výplne, čo pridáva nový rozmer kvalitnému spánku a regenerácii. Merino výplň tiež efektívne absorbuje vlhkosť a umožňuje optimálnu cirkuláciu vzduchu, čím tieto paplóny zabezpečujú pokojný spánok počas celého roka.

Merino paplóny disponujú certifikátom OEKO-TEX I. triedy, čo znamená, že spĺňajú vysoké štandardy ekologickej a bezpečnostnej kvality - každá súčasť týchto paplónov bola testovaná na prítomnosť škodlivých látok. S dvoma rokmi záruky sa stávajú nielen spoľahlivým spoločníkom na cestách, ale aj dlhodobo odolným a spoľahlivým spoločníkom pre vaše pohodlie. Dostupné rozmery: 135x200 cm a 200x220 cm.

Merino paplóny spĺňajú tie najvyššie kritéria kvality

Ocenia ich všetci  milovníci prírodných riešení, alebo tiež tí, ktorých trápia alergie či reumatické problémy.  

Získajte aj vy útulnú tepelnú pohodu a luxusný komfort s merino paplónmi u nás vo Vitaherbals! Využite jedinečné vlastnosti najkvalitnejšej merino vlny pre pokojný spánok počas celého roka. Objavte mäkkosť, nadýchanosť a prirodzenú termoizoláciu a zabezpečte si pre seba zdravý nočný odpočinok.

Čítať viac