MSM je skratka pre Metylsulfonylmetán. To je látka, ktorá obsahuje síru. Síra je minerál, o ktorom sa bežne nedočítate, no telo ho potrebuje úplne rovnako, ako všetky ostatné. Navyše, síra je prvok, ktorý sa u nás v strave síce vyskytuje bežne, no často v nedostatočných množstvách. Jej hlavným zdrojom sú predovšetkým bielkoviny, ale aj ovocie, zelenina a obilniny. MSM účinky sú prospešné na kĺby, zdravé a silné vlasy, nechty a pružnú pokožku.

V tejto kategórii s názvom MSM nájdete značky Doctor's Best a Nature Love.

Rýchle info Prémiová kvalita Náš tip
Solgar Formula pre zdravú pleť, nechty a vlasy 120 tabliet

Solgar Formula pre zdravú pleť, nechty a vlasy 120 tabliet

Počet hviezdičiek je 5 z 5
Nie je na sklade
29,90 €
Výživový doplnok s OptiMSM (methylsulfonylmethane) doplnený o vitamín C , zinok, meď a aminokyseliny. Pokročilá formula na výživu pleti,…

MSM

MSM účinky na telo, svaly, kĺby

Kĺbovú výživu MSM (metylsulfonylmetán) určite poznajú najmä tí, ktorí pravidelne cvičia, alebo vykonávajú inú pravidelnú fyzickú aktivitu. Slúži totiž práve na to, aby sa schopnosť vydržať zvýšenú záťaž zlepšila. Druhým dôležitým účinkom MSM je jeho schopnosť zmierňovať bolesti a zápaly. Okrem týchto vlastností má pravidelné užívanie MSM tiež dopad na kvalitu kostí a chrupaviek, a pozitívne ovplyvňuje aj šľachy a väzivo. MSM na kĺby funguje skvele, no potláča tiež svalovicu, pôsobí preventívne proti kožným ochoreniam a možno vás to prekvapí, ale je preukázané, že zabraňuje chrápaniu. U žien má navyše schopnosť zmierňovať bolesti pri PMS.

MSM dávkovanie

Pri perorálnom užívaní, napríklad MSM prášku sa denná odporúčaná dávka pohybuje na úrovni 3000 až 6000 miligramov. Záleží aj od účelu, na ktorý sa MSM používa. Pri preventívnom používaní úplne postačuje denne 3000 mg. Pri osteoartritíde a podobných problémoch môže byť dávka až 6000 mg, vtedy sa však odporúča deliť ju na dve dávky denne (ráno, večer). Ak však napríklad chcete telu len pomôcť s regeneráciou pri poraneniach mäkkých tkanív, stačí aj 50 miligramov denne. Dôležité je, aby ste MSM vždy zapili vodou a je dobré kombinovať ho s vitamínom C, vzniká zdraviu prospešná synergia.

Sú známe vedľajšie účinky MSM?

Tým, že je MSM bežnou zložkou potravy sú vedľajšie účinky prakticky minimálne. Zo štúdií však vyplýva, že pri užívaní dlhšom ako 3 mesiace sa u minimálneho množstva ľudí môžu vyskytnúť nevoľnosti, poruchy sústredenia, nespavosť, bolesť hlavy, alebo zhoršenie alergie. Štúdie však hovoria, že pomer ľudí, ktorí tieto účinky hlásili je úplne rovnaký, ako pri tých, ktorí užívali neškodné placebo.

Pozitívne účinky MSM

MSM je síce určený najmä aktívnym ľuďom, no samozrejme pomáha všetkým. MSM skúsenosti sú zmiernenie bolesti kĺbov a svalov, bráni vzniku zápalov, a výrazne pomáha pri regenerácii svalov po cvičení. Preukázateľne tiež zmierňuje príznaky artritídy aj alergie. Podporuje imunitný systém a u niektorých ľudí má výrazne pozitívny efekt na zdravie pokožky. Dokáže detoxikovať telo a podľa najnovších štúdii tiež dokáže spomaľovať tvorbu rakovinotvorných buniek.

Kvalitné MSM výživové doplnky vo forme tabliet

V rámci výživových doplnkov na báze MSM tabliet je ideálne zložku MSM doplniť aj o ďalšie účinné zložky - najmä o vitamín C, zinok, meď a aminokyseliny. V našom e-shope okrem toho nájdete i produkt s prídavkom certifikovaného kolagénu typu I, kolagénu typu II, vitamínov C a D₃, zázvoru či kurkumy. To všetko je pre vaše kosti a kĺbové chrupavky nenahraditeľné.