Multiminerály

Aby váš organizmus fungoval tak, ako má, je dôležité, aby mal dostatok minerálov a vitamínov. Väčšinu z nich dokážeme prijať v strave, no kvalita jedál, ktoré bežne jeme, najmä mimo domova, klesá a preto je dôležité, aby sme minerály aj vitamíny prijímali aj iným spôsobom. Koncentrované minerály, ako výživový doplnok sú skvelou voľbou, no pre ich množstvo je oveľa výhodnejšie obrátiť pozornosť priamo na multiminerály.


Multiminerály

Čo sú multiminerály?

Minerály sú anorganické látky a to znamená, že náš organizmus si ich nedokáže tvoriť sám. Preto ich musíme prijímať najmä v potravinách. Minerály sú potrebné najmä pre zdravý vývoj kostí, zubov, ale ovplyvňujú aj nervový systém a ďalšie dôležité súčasti nášho zdravia. Multiminerály v podstate obsahujú všetky minerály a stopové prvky, ktoré organizmus potrebuje na to, aby správne fungoval. Ich hlavnou úlohou je pokryť všetky požiadavky tela na živiny, ktoré sú preň nevyhnutné.

Prečo si vybrať multiminerály?

Minerály je najlepšie dopĺňať klasickým spôsobom, teda cez jedlo. Nie každý to však dokáže a preto sú minerálové doplnky veľmi žiadané. Je ich však veľké množstvo. Magnézium, Vápnik, Železo, Zinok, Selén, Bór, atď, to je len zlomok toho čo si telo pýta. Ak by ste mali všetko dopĺňať pomocou tabletiek či pastiliek, bolo by toho len za jeden deň skutočne príliš. Preto je veľkou výhodou multiminerálov to, že v jednej dávke obsiahnu prakticky celý denný prísun potrebných minerálov. Táto dávka je vhodná nielen pre bežných ľudí, ale bohato vystačí aj hobby, dokonca aj profesionálnym športovcom.

Ked máme nedostatok minerálov

Ked má telo nedostatok minerálov prejaví sa to ako: 

  • únava
  • vyčerpanosť
  • znížená imunita
  • zhoršená kvalita kože, vlasov a nechtov