Neem - Zederach indický

Zederach indický, častejšie však označovaný ako Neem alebo Nimbovník, je stále zelený strom, ktorý pochádza z oblasti Indie a Pakistanu. Dôležitejšie však je, že na liečebné účely sa dokáže zužitkovať doslova celý strom. Každý jeho kúsok sa pritom hodí na niečo iné. Napríklad z listov sa varí čaj alebo sa pridávajú do obväzov. S vetvičkami si dôkladne vyčistíte zuby a kôra je zase vynikajúca na rany.

Zederach indický - účinky

Neem je súčasťou tradičného liečiteľstva už viac ako 2000 rokov. Avšak vďaka nedávnym výskumom a objavu jeho protirakovinových účinkov, čoraz viac púta pozornosť aj modernej medicíny.

Okrem prevencie proti onkologickým ochoreniam (silný antioxidant) sa vyznačuje aj mnohými ďalšími zdravotnými benefitmi pre ľudský organizmus. Z nich najznámejšie sú napríklad podpora imunity, protizápalový efekt, riešenie urologických problémov, liečenie kožných a plesňových ochorení či zlepšenie činnosti tráviaceho traktu.

Viac o účinkoch Zederach Indického si môžete prečítať v našom článku: Neem: 7 blahodarných účinkov na ľudské zdravie

Spôsob užívania

Neem sa môže užívať v mnohých formách. Na vonkajšie použitie najčastejšie vo forme oleja alebo rôznych tinktúr. Prípadne ako súčasť prírodnej kozmetiky (mydlá, prípravky do kúpeľa…).

Pri vnútornom užívaní ide zvyčajne o prášok, kapsule a tablety. V našom e-shope ponúkame výživový doplnok v kapsulovej forme - Biotiva Bio Neem. V balení sa nachádza 150 kapsúl v prémiovej kvalite a bez ďalších prísad. Samozrejme, produkt je vhodný pre vegánov.

Obsah kapsuly: 500 mg Neem.

Dávkovanie: 4 kapsule denne.

Čítať viac