Ortopedické vankúše

Opora a stabilizovanie krčnej chrbtice je základom pre plnohodnotný spánok. V tomto smere sú výbornou pomôckou ortopedické vankúše, ktoré sú vyrobené z kvalitnej pamäťovej peny. Môžu mať, alebo nemusia mať zdravotný certifikát a ich prvoradou úlohou je uvoľniť od bolesti v oblasti krčnej chrbtice a ramien. Taktiež pomáhajú v prípade, ak trpíte stuhnutosťou krku ráno po zobudení.

Prečo zvoliť ortopedický vankúš s pamäťovou penou?

Ortopedické vankúše často disponujú gélovou vrstvou, ktorá prináša pocit príjemného chladu. Vetracie otvory  vo vankúši zabezpečujú voľné prúdenie vzduchu, takže sa pri spánku nespotíte. Výhody používania ortopedických vankúšov s pamäťovou penou môžeme sumarizovať nasledovne:

  • neobsahujú alergény,
  • potláčajú bolesti krčnej chrbtice a ramien,
  • jednoduchá údržba,
  • pokojný a kvalitný spánok bez nočného potenia,
  • zaisťujú správnu oporu krku a hlavy pri spánku,
  • odstraňujú problémy so stuhnutosťou krku.

Aký je rozdiel medzi klasickými a ortopedickými vankúšmi?

Podľa toho, ktorú polohu pri spánku uprednostňujete, potrebujete inú výšku a pevnosť vankúša. Klasický vankúš sa však vašej ideálnej či preferovanej polohe pri spánku nedokáže prispôsobiť. Rovnako nedokáže držať tvar a nie sú dostatočne priedušné.

Naopak, ortopedické vankúše vám pri spánku poskytnú správnu polohu krčnej chrbtice, čím sa zbavíte bolestí v oblasti hlavy, krku a ramien. A to vďaka pamäťovej pene, ktorá drží tvar a dokáže sa dokonale prispôsobiť krivkám tela. Rovnako vynikajú výbornou priedušnosťou, takže sa pri spánku neprehrievate.

Ktorý vankúš je pre vás najvhodnejší? Prečítajte si náš článok: Ako si vybrať najlepší vankúš pre zdravý spánok?

Ortopedické vankúše v ponuke Vitaherbals

Výber vankúšov sa nevypláca podceniť. Pripravili sme pre vás výber kvalitných ortopedických vankúšov, ktoré u nás nájdete:

  • Dream-Cloud Premium (58x35x11cm) - ortopedický vankúš s chladiacim gélom a ventilovanou BIO pamäťovou penou o rozmeroch 58x35x11cm. Gélová vrstva prináša pocit príjemného chladu a vetracie otvory zabezpečujú voľné prúdenie vzduchu. Poťah z vlákien lyocell od značky TENCEL perfektne odvádza vlhkosť.
  • Dream-Cloud Premium (60x40x16cm) - ortopedický vankúš s chladiacim gélom a ventilovanou BIO pamäťovou penou o rozmeroch 60x40x16cm. Disponuje gélovou vrstvou s chladivým efektom a ventilačnými otvormi, ktoré zaisťujú dokonalé prúdenie vzduchu. Poťah z vlákien lyocell od značky TENCEL perfektne odvádza vlhkosť.
  • Dream-Cloud Premium ortopedický vankúš z BIO pamäťovej peny (58x35x11cm) - pohodlný ortopedický vankúš (58x35x11cm) z BIO pamäťovej peny na báze rastlinného oleja, ktorý vám poskytne ten najpohodlnejší a najkvalitnejší spánok. Registrované ako európska zdravotnícka pomôcka I. triedy so všetkými príslušnými certifikátmi.
  • Dream-Cloud Premium ortopedický vankúš z BIO pamäťovej peny (60x40x16cm) - pohodlný ortopedický vankúš (60x40x16cm) z BIO pamäťovej peny na báze rastlinného oleja, ktorý vám poskytne ten najpohodlnejší a najkvalitnejší spánok. Registrované ako európska zdravotnícka pomôcka I. triedy so všetkými príslušnými certifikátmi.

Čítať viac