Paplóny

Paplóny predstavujú nenahraditeľný doplnok pre každú domácnosť. Ich hlavnou úlohou je poskytnúť teplo a pohodlie počas chladnejších mesiacov, a to či už sa jedná o zimné obdobie alebo chladné letné večery. Za horúcich letných nocí by mal kvalitný paplón zase príjemne chladiť. 

Z toho dôvodu sú pri výbere paplónov dve základné možnosti: sezónne a celoročné paplóny. U nás vo Vitaherbals sme však pre vás pripravili aj ďalšie prehľadné podkategórie paplónov, ktoré vám výber uľahčia - antialergické, antibakteriálne a merino paplóny

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že celoročné paplóny sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú do svojej spálne univerzálny doplnok. Tieto paplóny sú navrhnuté tak, aby poskytovali teplo v zime a zároveň mali dostatočnú ventiláciu pre pohodlie aj počas teplejších mesiacov. Pri výbere celoročných paplónov je preto dôležité zohľadniť najmä ich materiál a dizajn, aby vyhovovali rôznym klimatickým podmienkam.

Vedeli ste, že…

…niektoré celoročné paplóny disponujú naozaj luxusným prevedením a dizajnom? Pôvodne boli navrhnuté pre potreby astronautov NASA. Napríklad celoročný paplón OUTLAST zabezpečuje neuveriteľný tepelný komfort v interiéroch vďaka svojim termoaktívnym vlastnostiam. Použitá technológia pri jeho výrobe využíva špeciálne mikrokapsule s prírodným voskom, aby sa dosiahol nadštandardný komfort počas spánku.

Antialergické paplóny sú zase vhodné pre ľudí so slabou imunitou, ktorí trpia na rôzne alergie. Tieto paplóny sa totiž vyrábajú z materiálov, ktoré minimalizujú riziko alergických reakcií. 

Antibakteriálne paplóny majú schopnosť odolávať bakteriálnemu rastu a zápachom, čo je špeciálne výhodné v prípade paplónov, ktoré sú vystavené častému používaniu. Rovnako aj v prípade alergií a problémov s dýchaním.

A v neposlednom rade, merino paplóny sú zvlášť obľúbené pre svoje výnimočné vlastnosti. Merino vlna totiž ponúka prirodzenú termoreguláciu, odolnosť voči zápachom a je veľmi príjemná na dotyk. Tieto paplóny sú preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí ocenia kombináciu kvality, tepelného komfortu a prirodzených vlastností merino vlny.

Faktory, ktoré by ste mali zohľadniť pri výbere najlepšieho paplónu

Pri výbere kvalitného paplóna je dôležité venovať pozornosť niekoľkým kľúčovým faktorom, ktoré vám zabezpečia optimálny komfort a trvanlivosť. Medzi najdôležitejšie patria:

Materiál

 • Teplý a pohodlný - zvoľte si paplóny vyrobené z materiálov, ktoré poskytujú dostatočnú izoláciu a pohodlie (merino vlna, bambusové vlákna, nanovlákna…).
 • Priedušnosť - ak chcete paplóny na celý rok, zvážte priedušné materiály, ktoré umožňujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu (bambusové vlákna…).

Rozmery

 • Správna veľkosť - zabezpečte si správnu veľkosť paplónov, aby vás paplón dostatočne prikrýval, ale aby ani nebol zbytočne veľký. Ponúkame vám obľúbené rozmery 135 x 200 cm a 200 x 220 cm.

Kvalita výroby

 • Materiálová kvalita - investujte iba do kvalitných paplónov vyrobených spoľahlivými výrobcami. Zárukou kvality sú napríklad inovatívne technológie použité pri výrobe (TENCEL™…) či certifikát výrobku (OEKO-TEX I. triedy…).

Údržba a čistenie

 • Jednoduchá údržba - zvážte, ako ľahko sa paplóny udržiavajú a čistia, aby si udržali svoj vzhľad a hygienu dlhodobo.

Špeciálne vlastnosti

 • Antialergické vlastnosti - ideálne pre citlivú pokožku a pri problémoch s alergiami. Tieto palóny sú vyrobené z hypoalergénnych materiálov. 
 • Antibakteriálne vlastnosti - ideálne pre tých, ktorí hľadajú paplóny s dodatočnou hygienickou ochranou, alebo majú dýchacie problémy. Ich najdôležitejšou vlastnosťou je zabezpečenie optimálnej cirkulácie vzduchu, čo umožňuje telu dýchať a regulovať teplotu počas spánku. Vyrábajú sa napríklad z bambusových vlákien.

Kvalitné paplóny v ponuke Vitaherbals

V našej ponuke na e-shope Vitaherbals máme pre vás kategóriu paplónov rozdelenú do nasledovných podkategórií:

 • Celoročné paplóny - spojenie pohodlia a štýlu bez ohľadu na sezónu. Vyrobené z dýchatelných materiálov a optimalizované pre tepelný komfort počas celého roka.
 • Antialergické paplóny - špeciálne materiály minimalizujú riziko alergických reakcií.
 • Antibakteriálne paplóny - ich špeciálne vlastnosti zabraňujú množeniu baktérií, čo znamená, že si s nimi môžete vychutnať nielen pohodlie, ale aj zvýšenú ochranu pred nežiaducimi mikroorganizmami.
 • Merino paplóny - sú výnimočné svojou schopnosťou poskytovať prirodzenú termoreguláciu, čím udržiavajú optimálnu teplotu pri spánku aj pri veľkých teplotných zmenách. 

Prečo nakupovať u nás vo Vitaherbals?

Vitaherbals ponúka široký výber paplónov, aby si každý zákazník našiel ideálny výrobok pre svoje individuálne potreby. Všetky naše paplóny sú certifikované (certifikát OEKO-TEX I. triedy, záruka 2 roky) a spĺňajú najvyššie normy kvality. To zabezpečuje, že investícia do týchto výrobkov je investíciou do dlhodobého pohodlia, spokojnosti a zdravia.

Používané materiály pri výrobe, ako napríklad 100 % bavlna, nanovlákna lyocell, merino ovčia vlna, či bambusové vlákna, výborne absorbujú vlhkosť, umožňujú optimálnu cirkuláciu vzduchu a zabezpečujú termoreguláciu. To zaisťuje pokojný spánok a účinnú regeneráciu. Navyše disponujú hustým prešívaním, ktoré zabraňuje posúvaniu výplne. Nájdu sa medzi nimi aj paplóny, ktoré ocenia ľudia s reumatickými problémami či milovníci prírodných riešení.

Paplóny ponúkame v rozmeroch 135x200 cm a 200x220 cm.

Tip na záver

Nezabudnite si pozrieť aj našu širokú ponuku vankúšov, ktoré sú navrhnuté pre optimálnu podporu chrbtice a relaxáciu. Sú prvou pomocou pri bolestiach krčnej chrbtice ráno po zobudení, pri chrápaní, či pri problémoch so spánkovým apnoe

Prelistujte si našu bohatú ponuku vankúšov a nájdite si ten svoj presne podľa svojich preferencií! 

Čítať viac