Včelí propolis

Propolis, jedinečná substancia získavaná včelami zo stromov a rastlín, je bohatý na živiny a prírodné zlúčeniny, ktoré sa už stáročia používajú pre svoje liečivé a ochranné vlastnosti. Naša široká škála včelích produktov v tejto kategórii vám umožní využiť tieto prínosy vo forme kvapiek, sprejov do hrdla a mastí.

Čo je propolis a aké sú jeho účinky a využitie?

Propolis je prírodná zlato-hnedá zmes včelieho vosku, živice, pevných látok z rastlín a žľazových sekrétov včiel. Včely ho zbierajú z rôznych rastlinných zdrojov a používajú ho na vystielanie a ochranu svojho úľa. V medicíne a zdravotnej starostlivosti sa včelí propolis často využíva pre jeho mnohé prospešné účinky.

Viac o účinkoch a využití propolisu sa dočítate v našom článku: Propolis: Využitie, užívanie a účinky na zdravie a imunitu.

Kvapky, sprej a masť. Ako používať propolis?

U nás vo Vitaherbals vám ponúkame viacero typov produktov, ktoré využívajú jedinečné vlastnosti propolisu. Každý z týchto produktov má svoje špecifické použitie, účinky a prínosy, a sú vhodné pre rôzne potreby a ciele.

Propolis kvapky

Propolisové kvapky sú koncentrovaným extraktom z prírodného propolisu a sú vhodné pre tých, ktorí preferujú orálnu formu užívania. Ich hlavnými účinkami sú:

  • Imunitná podpora - podporujú imunitný systém a zvyšujú odolnosť organizmu voči rôznym infekciám.
  • Ochrana dýchacích ciest - súčasťou kvapiek sú aj také zlúčeniny, ktoré pomáhajú zmierniť podráždenie hrdla a dýchacích ciest.
  • Antioxidanty - pomáhajú chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Propolis sprej do hrdla

Sprej do hrdla s obsahom propolisu je ideálnym spôsobom, ako priamo a lokálne liečiť hrdlo a ústnu dutinu. Jeho hlavné výhody sú:

  • Rýchla úľava - rýchlo zmierňuje podráždenie, bolesť a nepríjemné pocity v hrdle.
  • Antiseptické účinky - efektívne pomáha v boji proti baktériám a mikroorganizmom v ústnej dutine.
  • Osvieženie - sprej prispieva k osvieženiu dychu a zmierneniu nepriaznivých ústnych pachov.

Propolisová masť

Propolisová masť je ideálnou voľbou pre starostlivosť o kožu a rany. Jej výhody zahŕňajú:

  • Lepšie hojenie - podporuje rýchlejšiu hojivosť rán a drobných poranení na koži.
  • Pomoc s kožnými problémami - propolisová masť sa používa na liečbu rôznych kožných problémov, ako sú napríklad vyrážky, bradavice, suchá pokožka, akné a ekzémy.
  • Antibakteriálne účinky - masť pomáha inhibovať rast baktérií a prispieva k zachovaniu čistoty pokožky.

TIP

Všetky tieto produkty majú svoje miesto v starostlivosti o vaše zdravie a pohodu. Ich užívanie však odporúčame konzultovať s lekárom alebo odborníkom na zdravie, najmä ak máte alergie, citlivosť na určité zložky v propolise alebo užívate lieky. V súvislosti s odporúčaným dávkovaním sa riaďte pokynmi uvedenými na obale výrobku, alebo postupujte podľa pokynov vášho lekára či alergológa.

Všetky naše produkty sú vyrobené s láskou a starostlivosťou o zachovanie prírodnej kvality propolisu. Získajte výhody z prírody a objavte, ako môže propolis prispieť k vašej lepšej pohode a zdraviu. Skúste naše kvapky, spreje do hrdla či masti s propolisom a získajte prírodnú podporu pre váš každodenný život.

Čítať viac