Shiitake (Lentinus edodes), huba tiež známa ako „húževnatec jedlý“, sa už dávnejšie stala predmetom intenzívneho vedeckého záujmu. A to predovšetkým vzhľadom na svoje farmakologické a nutričné vlastnosti.

Tieto huby sú totiž považované za významný zdroj bioaktívnych zlúčenín, vrátane polysacharidov, beta-glukánov a obrovského množstva minerálnych látok, ktoré preukázateľne pozitívne ovplyvňujú imunitný systém a majú protizápalové účinky. Shiitake extrakty sa preto stali predmetom výskumu pre ich potenciál v boji proti mnohým chorobám (onkologické, kardiovaskulárne…) a podpore celkového zdravia a vitality.

Účinky shiitake

Shiitake sa vyznačuje vysokým obsahom bioaktívnych látok, vitamínov a minerálov, čo robí z tejto huby výnimočný prírodný prostriedok na podporu celkového zdravia. Účinky shiitake na celkové zdravie sa prejavujú najmä v nasledovných oblastiach:

  • Podpora imunitného systému - vďaka obsahu beta-glukánov a lentinanu.
  • Protizápalové účinky - redukuje zápalové procesy v organizme.
  • Antioxidačné vlastnosti - obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom.
  • Podpora srdcového zdravia - prispieva k regulácii hladiny cholesterolu.
  • Vitamíny a minerály - cenný zdroj vitamínov B, vitamínu D, a minerálov ako selén a zinok.
  • Protiplesňové účinky - polysacharid lentinan preukázal schopnosť bojovať proti rôznym druhom plesní a húb, čím podporuje protiplesňový efekt tejto výnimočnej huby.

Podrobnejšie informácie o pozitívnych účinkoch shiitake na naše zdravie si môžete prečítať v našom blogovom článku Shiitake účinky na zdravie: Výhody týchto starobylých húb.

Spôsob užívania 

Pochopiteľne, shiitake v našich končinách len tak v prírode nenájdete. Z toho dôvodu sú ideálne výživové doplnky, najčastejšie vo forme tabliet (odporúčaná dávka 2 tablety denne), extraktu v kapsuliach (odporúčaná dávka 2 kapsule denne) alebo v tekutej forme (1-2 čajové lyžičky extraktu s vodou alebo šťavou).

V našej ponuke nájdete extrakt zo shiitake vo forme kapsúl. Vyberáme pre vás nasledovné produkty:

Biotiva Bio Shiitake - vynikajúca prémiová kvalita, vegánske kapsuly HPMC, bez laktózy a bezlepkové. Denná dávka 2 kapsule, pričom 1 kapsula obsahuje až 400 mg huby. Obsah balenia: 120 kapsúl.

Biotiva Bio Reishi + Shiitake + Chaga komplex 7 húb - vysoko účinná zmes siedmych medicinálnych húb, ktorá ponúka širokú škálu prospešných účinkov. Vynikajúca prémiová kvalita, vegánske kapsuly HPMC, bez laktózy a bezlepkové. Denná dávka 2 kapsule, pričom v jednej kapsule sa nachádza 497 mg prášku tejto zmesi. Obsah balenia: 120 kapsúl.

Čítať viac

Rýchle info 🌿 Prírodné Imunita
Biotiva Bio Shiitake 120 kapsúl

Biotiva Bio Shiitake 120 kapsúl

Nie je na sklade
23,90 €
Shiitake (Húževnatec jedlý) je obľúbená jedlá huba s pôsobivými pozitívnymi vlastnosťami na organizmus. Má antivírusové, antibakteriálne a…