Vankúše z BIO pamäťovej peny

Vankúše z pamäťovej peny predstavujú hotový zázrak v oblasti spánku. Táto pokročilá technológia prináša optimálnu podporu a pohodlie, čo vedie k lepšiemu a hlbšiemu spánku. Pamäťová pena reaguje na telesné teplo a tvar, pričom sa dokonale prispôsobuje kontúram tela. Výsledkom toho je zdravý spánok bez bolestí a stuhnutosti krku.

S vankúšom z pamäťovej peny sa preto zbavíte nepohodlných polohových problémov a ráno sa zobudíte svieži a plní energie.

Revolučné výhody a vlastnosti vankúšov z pamäťovej peny

Pamäťová pena je tiež známa aj ako viskoelastická pena. Ide o materiál vyvinutý NASA v 70. rokoch pre zlepšenie pohodlia a bezpečnosti sedadiel v lietadlách.

Medzi najdôležitejšie ergonomické výhody a vlastnosti vankúšov z BIO peny patria:

 • Optimálna opora - pamäťová pena sa prispôsobuje tvaru tela, čím poskytuje individuálnu podporu pre hlavu a krk. Táto ergonomická vlastnosť pomáha udržiavať správnu polohu chrbtice a znižuje tlak na krčnú chrbticu a ramená.
 • Ideálne rozloženie tlaku - táto pena dokáže rovnomerne rozložiť váhu tela po celej ploche, čo znižuje tlak na určité body a minimalizuje pravdepodobnosť bolesti a nepríjemných pocitov.
 • Odolnosť voči alergénom a baktériám - vankúše z BIO pamäťovej peny často disponujú aj hypoalergénnymi a antibakteriálnymi vlastnosťami, čo pomáha udržiavať ich čistotu a zdravotnú bezpečnosť.

Vedeli ste, že…

Kvalitné vankúše z pamäťovej peny majú dlhú životnosť, pretože sa vrátia do svojej pôvodnej formy a nemajú tendenciu sa deformovať ako bežné vankúše? S vhodnou starostlivosťou môžu poskytovať pohodlnú podporu po mnoho rokov.

Aký je význam BIO materiálov používaných v pamäťovej pene?

Použitie BIO materiálov v pamäťovej pene prináša viacero výhod a má význam z ekologického, zdravotného i udržateľného hľadiska:

 • Nízky ekologický odtlačok - BIO materiály používané v pamäťovej pene sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ako sú rastlinné materiály alebo recyklované polyméry.
 • Zdravotná bezpečnosť - pri výrobe pamäťovej peny použitie BIO materiálov znižuje množstvo chemických látok a emisií.
 • Zlepšená kvalita spánku - použitie BIO materiálov prispieva k zlepšeniu kvality spánku tým, že minimalizuje vystavenie telu potenciálne škodlivým chemikáliám a alergénom. Ľudia s citlivou pokožkou alebo alergiami majú oveľa lepší spánok.
 • Udržateľnosť - používanie BIO materiálov v pamäťovej pene ukazuje záväzok k trvalo udržateľnému vývoju a zodpovednému nakladaniu s prírodnými zdrojmi.

Dream Cloud vankúše s pamäťovou penou v ponuke Vitaherbals

Revolučné vankúše z BIO peny nájdete aj u nás vo Vitaherbals. Z nášho širokého portfólia si vyberie naozaj každý. Ponúkame vám rôzne veľkosti a výšku (na základe hmotnosti) a rôzne typy - anatomické, klasické, ortopedické či detské vankúše. Samozrejmosťou je možnosť výberu medzi antialergickými a antibakteriálnymi.   

V našej ponuke nájdete tieto BIO vankúše z pamäťovej peny od výrobcu Dream-Cloud. Táto značka úzko spolupracuje s medicínskymi odborníkmi a preto dokázala vytvoriť unikátnu receptúru mäkkej a veľmi príjemnej peny s pamäťovým efektom na báze prírodných rastlinných olejov. V Európe ide o jedinečnú záležitosť. Dokonca všetky tieto vankúše od Dream-Cloud sú registrované ako európska zdravotnícka pomôcka I. triedy.  

Tipy, ako správne používať vankúše z BIO pamäťovej peny

Správne používanie vankúšov z BIO pamäťovej peny vám zabezpečí ich dlhšiu životnosť a maximálne využitie pre vaše pohodlie a zdravie. Tu sú niektoré tipy, ako to dosiahnuť:

 • Vyberte si vhodný typ vankúša
 • Používajte vankúš s obliečkou na vankúše
 • Vankúš pravidelné vetrajte a čistite
 • Vankúš chráňte pred priamym slnečným žiarením
 • Vyhnite sa silnému tlaku na vankúš

Čítať viac