Vitamín C kvapky

Vitamín C patrí k najdôležitejším vitamínom, pričom sa vyznačuje aj silnými antioxidačnými účinkami. Práve tie zohrávajú kľúčovú úlohu pri podpore imunity. Pri výbere formy užívania je však dôležité pamätať na to, že ľudské telo si vitamín C nedokáže vytvoriť samo a ani si ho nedokáže ukladať do zásoby. Tekutá forma ale zabezpečuje jeho rýchle vstrebávanie.

Kedy je lepšie zvoliť vitamín C vo forme kvapiek?

Pre najmenšie deti je najvhodnejšie užívať tekutý vitamín C. Ide o formu výživového doplnku, ktoré dieťa ľahko prijme. Napríklad v čaji alebo v inom dojčenskom nápoji. Zároveň tekutá forma umožňuje jednoduché a rýchle vstrebávanie tohto vitamínu. Tým sa u detí zabezpečí správne fungovanie ich imunitného systému a lepšie vstrebávanie železa z potravy.

Vitamín C kvapky: Kvalitné výživové doplnky

Výživové doplnky s obsahom vitamínu C v tekutej forme je možné podávať deťom už od prvého mesiaca života. Optimálna dávka od jedného mesiaca života je pritom u väčšiny výživových doplnkov 10 kvapiek. Prirodzene, u starších detí sa nároky na vitamín C postupne zvyšujú a preto je potrebné dávku zvýšiť podľa údajov na obale výrobku.

Čítať viac