Vitamín K tablety

Vitamín K je nevyhnutným pre udržiavanie správneho fungovania krvného zrážania a pre zdravý kostný metabolizmus. Aj keď sa nachádza v mnohých potravinách, niektorí ľudia môžu trpieť jeho nedostatkom. Najčastejšie z dôvodu určitých ochorení alebo liečby. V takýchto prípadoch je vitamín K vo forme tabliet užitočnou voľbou na doplnenie tohto dôležitého vitamínu. Avšak pri jeho užívaní si dajte pozor na prípadnú interakciu s určitými liekmi (poraďte sa s lekárom). 

Aké sú výhody vitamínu K vo forme tabliet?

Najdôležitejšie účinky vitamínu K môžeme sumarizovať nasledovne:

  • Krvné zrážanie - kľúčový faktor v procese krvného zrážania. Pomáha aktivovať niektoré proteíny v krvi, ktoré sú potrebné na vytvorenie krvnej zrazeniny a zastavenie krvácania. Nedostatok vitamínu K preto vedie k zvýšenému riziku krvácania.
  • Zdravé kosti - pomáha pri tvorbe a udržiavaní silných a zdravých kostí. Konkrétne, pri tvorbe osteokalcínu. Nedostatok tohto vitamínu preto vedie k osteoporóze a zvýšenému riziku zlomenín.
  • Prevencia krvných zrazenín - pomáha predchádzať tvorbe krvných zrazenín v krvných cievach. Niektoré štúdie naznačujú, že vitamín K dokáže pomôcť aj pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

Jednou z hlavných výhod užívania vitamínu K vo forme tabliet je, že tablety umožňujú dodať do organizmu presnú dávku tohto vitamínu. Rovnako je táto forma užívania vhodná pri niektorých ochoreniach, akými sú napríklad Crohnova choroba alebo cystická fibróza.

Vitamín K tablety: Kvalitné výživové doplnky

Kvalitné výživové doplnky s obsahom vitamínu K by mali byť vyrobené z kvalitných zdrojov a mali by spĺňať normy pre bezpečnosť a účinnosť. Dávkovanie závisí od rôznych faktorov, ako je vek, pohlavie, zdravotný stav a cieľ užívania výživového doplnku. Vitamín K vo forme tabliet/kapsúl nájdete aj v našom e-shope Vitaherbals.sk.

Čítať viac